www.pustomyty-rada.gov.ua

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Символіка

Друк

Герб Пустомитівського району

 

 

Великий Герб Пустомитівського району


 

 

Прапор Пустомитівського району

 

Штандарт голови Пустомитівської районної ради

та голови районної державної адміністрації

 

 

 

ПУСТОМИТІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІШЕННЯ №152

від 23 березня 2004р.


Про затвердження символіки Пустомитівського району.

Відповідно до ст. 22 та 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року та розглянувши проектні пропозиції Українського геральдичного товариства (автор проектів - Андрій Гречило), враховуючи висновки постійних комісій, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити:

1.1. Герб Пустомитівського району: у синьому полі-золота голова лева у фас, під нею-срібна підкова вухами вгору, на яку накладено золотий ключ борідкою вниз (згідно з додатком №1).

1.2. Великий герб Пустомитівського району: щит з гербом району підтримують, з одного боку, - золотий лев з ключем у лапі, з іншого – срібний грифон із золотим дзвоном у лапі; щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом йде синя стрічка з золотим написом “Пустомитівський район” (згідно з додатком № 2).

1.3. Прапор Пустомитівського району: прямокутне синє полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини як 2:3, у центрі – жовта голова лева у фас над жовтим ключем, обабіч у верхніх кутах – по жовтому дзвону (згідно з додатком №3).

1.4. Штандарти голови Пустомитівської районної ради та голови районної держадміністрації: для голови районної ради квадратне малинове полотнище, у центрі – великий герб району, для голови районної держадміністрації квадратне темно-синє полотнище, у центрі – великий герб району (згідно з додатком № 4).

1.5. Положення про зміст, опис і порядок застосування символіки Пустомитівського району (згідно з додатком №5).

2. Виконавчому апарату районної ради виготовити еталонні зразки гербів, прапора Пустомитівського району та штандартів голови районної ради, голови районної держадміністрації за рахунок видатків, передбачених на утримання районної ради.

3. Доручити голові Пустомитівської районної ради надавати дозвіл на використання символіки Пустомитівського району та інформувати про виконання цього доручення районну раду.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики (М.Лісна).


Голова районної ради

В.Надворний


Додаток №5

до рішення районної ради

від 23 березня 2004р. №152


Положення про зміст, опис і порядок застосування

символіки Пустомитівського району.


1. Зміст символіки Пустомитівського району.

Герб, великий герб і прапор є офіційною символікою Пустомитівського району. Голова лева вказує на те, що Пустомитівщина прилягає до Львова, підкова передає характер розташування земель району навколо обласного центру, а ключ підсилює це значення (ключ також є історичним символом Щирця). Золоті дзвони уособлюють Звенигородське князівство, оскільки на території Пустомитівщини знаходиться його центр – Звенигород. У великому гербі золотий лев засвідчує приналежність району до Львівської області, а срібний грифон підкреслює історичні традиції з княжих часів.

2. Опис герба Пустомитівського району.

У синьому полі -  золота голова лева у фас, під нею - срібна підкова вухами вгору, на яку накладено золотий ключ борідкою вниз. Герб подано у заокругленому знизу щиті. Герб може увінчуватися територіальною короною (зубці корони вирішені у формі листків дерев).

3. Опис великого герба Пустомитівського району.

Щит з гербом району підтримують, з одного боку, - золотий лев з ключем у лапі, з іншого – срібний грифон із золотим дзвоном у лапі; щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом йде синя стрічка з золотим написом “Пустомитівський район”.

4. Опис прапора Пустомитівського району.

Прямокутне синє полотнище зі співвідношенням ширини до довжини як 2:3, у центрі – жовта голова лева у фас над жовтим ключем, обабіч, у верхніх кутах – по жовтому дзвону.

5. Порядок використання гербів та прапора Пустомитівського району.

5.1. Герб, великий герб і прапор Пустомитівського району є офіційною символікою органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

5.2. Власником символіки є Пустомитівська районна рада. Еталонні зображення гербів і прапора (графічні та кольорові) зберігаються в районній раді.

5.3. Репродукування та тиражування символіки Пустомитівського району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а герба - й об’ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

5.4. Зображення великого герба Пустомитівського району встановлюється:

- на фасаді будинку районної ради;

- у сесійній залі районної ради;

- у службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністрації;

- на штандартах голови Пустомитівської районної ради та голови райдержадміністрації, які являють собою квадратне малинове (у голови РДА – темно-синє) полотнище, у центрі яких - великий герб району, зворотня сторона штандартів без зображення;

- на офіційних виданнях районної ради та районної державної адміністрації;

5.5. Зображення герба Пустомитівського району встановлюється:

- на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатці (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких та виконавчих органів;

- на центральних магістралях при в’їздах на територію Пустомитівського району;

- в інших випадках (за згодою районної ради) .

5.6. Прапор Пустомитівського району вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Пустомитівської районної ради. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Пустомитівського району. Інші установи, організації, підприємства, об’єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати прапор Пустомитівського району у таких випадках:

- у дні державних та місцевих свят;

- під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного прапора України та прапора Пустомитівського району останній не повинен перевищувати розмірами Державного прапора України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

При одночасному піднятті чи вивішуванні прапора Пустомитівського району та прапора установи, організації, підприємства, фірми тощо останній не повинен перевищувати розмірами прапора району й розміщується справа від нього (з боку глядача).

5.7. Зображення гербів і прапора Пустомитівського району можуть використовуватися:

- як елементи святкового оформлення населених пунктів району;

- на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, важливих документах, дипломах районних творчих премій, районних відзнаках престижу в різних сферах;

- під час проведення районними організаціями регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

- офіційними делегаціями Пустомитівського району в обласних, загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту.

5.8. Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Пустомитівського району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - тільки з дозволу голови Пустомитівської районної ради на підставі угоди з нею. При цьому, розмір збору за право використання місцевої символіки для юридичних осіб становить 0,1% вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки, а для громадян, що займаються підприємницькою діяльністю, – п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність сплати збору відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою і своєчасністю сплати збору здійснює державна податкова інспекція.

Дія цього пункту не поширюється на культурно-просвітні та навчальні заклади, підрозділи Збройних Сил України, юридичних та фізичних осіб, які використовують зображення герба та прапора Пустомитівського району з метою національно-патріотичного виховання молоді та формування національної свідомості громадян.

5.9. Кошти від збору за право використання місцевої символіки надходять до районного бюджету.

5.10. Дозвіл на використання зображення символіки Пустомитівського району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому вони фігурують. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.

5.11. Виключне право на використання герба та прапора належить Пустомитівській районній раді.

5.12. Не дозволяється використання гербів та прапора без спеціальної згоди Пустомитівської районної ради у випадках, не передбачених цим Положенням.

6. Контроль за виконанням цього Положення покладається на голову Пустомитівської районної ради.


Заступник голови районної ради

М.Стахурська

 

Вхід

Контакти:

Пустомитівська районна рада,
вул. М.Грушевського, 35, м. Пустомити,
Львівська обл., 81100.
тел. (03230) 4-12-56, 299-92-09,
факс: (03230) 4-27-57,

pustomyty.rada@gmail.com

pustomyty.rada

Часопис Пустомитівського району

PDF №30 від 01.08.2020р.

Я маю прааво!

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Співпраця

РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА

11

 

УКРАЇНА

ФРН

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Погода в Пустомитах