Історія утворення району.Загальна характеристика.

Історія утворення району

4 грудня 1939 року, внаслідок так званого об’єднання, була утворена Львівська область, а в 1959 році до неї було приєднано ще й Дрогобицьку. В самому, образно кажучи, серці цієї адміністративної одиниці знайшов своє місце і Пустомитівський район. У різні історичні часи населені пункти району належали і до Львівського сільського повіту, згодом частина з них була в складі Щирецького, Городоцького, Бережанського (пізніше Бібрського) повітів. Після 1939 року адміністративно Пустомитівщина була ще більше різношерстна. На її теперішній території функціонували Щирецький, Сокільницький, Брюховецький, Винниківський, Ново-Яворівський і Бібрський райони. Адміністративний район був сформований в жовтні 1965 року.

До складу Пустомитівського району входить 104 населених пункти, серед них 102 села, 1 селище, 1 місто.

Кількість населення району станом на 1 жовтня 2014 року становила 114,8 тис. осіб.

Пустомитівщина посідає особливе місце на мапі Львівської області: по-перше, це один із найбільших за територією районів (948 кв.км.); по-друге, вона поєднує аж п'ять природних районів (Львівське Опілля, Львівське плато. Давидівське пасмо. Грядове Побужжя. Бібрське горбогір'я) у самому серці області; по-третє, нагадує намисто, в якому виблискує її перлина – Львів, -  історична, культурна та економічна столиця Українського заходу. Ці яскраві особли­вості здавна зумовлювали й зумовлюють розвиток і неповтор­ність Пустомитівщини.

Пустомитівський район розміщений на південному  сході від м. Львова за 20 км. Через його територію проходять дві міжнародні залізничні магістралі (Львів-Перемишль, Львів-Чоп) до столиць  багатьох європейських держав. Територією району пролягає автотраса Київ-Чоп.

Сучасна Пустомитівщина є прикладом гармонійного розвит­ку всіх основних галузей народногосподарського комплексу. Загальноосвітні школи, дошкільні заклади, розгалужена мережа Народних домів і бібліотек, медичних закладів і закладів тор­гівлі тощо. Усе це покликане забезпечити повноцінне життя, зростання й розвиток тутешніх мешканців.

Загальна характеристика.

В районі нараховується 150 промислових підприємств, 68 будівельних організацій, 14 сільськогосподарських підприємств, 102 фермерських господарств.

В районі зареєстровано і діє 83 осередки політичних партій, 74 громадська організація, в тому числі 9 благодійних фондів.

В районі функціонує 66 шкіл, з них 30- ЗОШ І-ІІІ ступенів, 26– ЗОШ І-ІІ ступенів, 10 - ЗОШ І ступеня, 10 – НВК, в яких навчається 10821 дітей. У 24 дошкільних установах охоплено 2188 дітей.

Систему лікувальних установ в районі складає Пустомитівська центральна районна лікарня (230 ліжок), Щирецька міська лікарня (90 ліжок), 20 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 45 фельдшерсько-акушерських пункти.

Крім цього, в районі працює районний Народний дім, 3 міських Народні доми,  1 селищний Народний дім (смт Щирець), 69 сільських Народних домів, центральна районна бібліотека для дорослих, районна бібліотека для дітей, 63 сільських бібліотек, 3  музичні школи. 26 художнім колективам присвоєно звання „Народний” і „Зразковий”, 1 школа мистецтв, відкрито 3 музеї. Освячено музей пам’яті жертв сталінських репресій в селищі Щирець та музей-криївку підпільної типографії УПА у лісовому урочищі села Басівка

Для підтримки пенсіонерів, одиноких громадян функціонує територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, який має 3 відділення: соціальних допомог на дому; соціально-побутової реабілітації; грошової і матеріальної допомоги. 92 соціальних  працівників обслуговують 840 одиноких громадян. 47 одиноких осіб обслуговуються 45 доглядальниками, з якими укладені угоди.

В районі діє районний часопис „Голос народу”.

Зареєстровано понад 7858 суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі юридичних осіб – 2259, фізичних осіб – 5804.

Для сприяння розвиткові підприємництва в районі працює „Єдиний реєстраційний офіс” та „Центр надання адміністративних послуг”, функціонує Громадська приймальня, „гаряча лінія” підприємців району та інформаційно-ресурсний центр сприяння розвитку підприємництва.

У 2008 році Пустомитівська районна рада уклала угоди про транскордонну співпрацю з Перемишльським та Люблінським Повітами Республіки Польща, з якими успішно співпрацює по даний час.

Останнє оновлення на Середа, 08 жовтня 2014, 10:02

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ МІКРОПРОЕКТІВ ЛОР