Щодо профілактики захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

Відповідно проведеного моніторингу,   з початку 2020 року  у Пустомитівському районі на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (далі ГРВІ) захворіло 2175 осіб.  Частка захворілих дітей до 17 років становила 52,2 %.

За даними «Центру громадського здоров’я» прогнозується підйом захворюваності на 5-му тижні (кінець січня – початок лютого).2020 року. Із  30 вересня 2019 року до 19 січня 2020 року перехворіло  6,2% населення України та госпіталізовано 67113 осіб, із них 78,7% - діти віком  до 17 років. З початку епідсезону станом на 22 січня 2020 року  від ускладнень грипу померло 11 осіб.

Найкращий засіб профілактики та захисту від грипу - це вакцинація.

Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип та ризики серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

Пам’ятка

про основні заходи щодо профілактики поширення грипу в колективах

1. Дотримуватися температурного режиму у всіх приміщеннях.
  2. Систематично проводити провітрювання приміщень.
  3. Не рідше 2 рази на день, а в період ускладнення епідситуації не рідше 4 разів на день проводити вологе прибирання приміщень із застосуванням дезінфікуючих засобів та дезінфекція дверних ручок, перил,обладнання і т.д.
  4. Дотримуватись правил особистої гігієни (використання рідкого мила, спиртових антисептиків та одноразових паперових рушників).
  5. Не допускати переохолодження організму під час перебування на території.
  6. При можливості уникати скупчення людей.
  7. При необхідності користуватися одноразовими масками – щоб захистити себе та оточуючих від зараження.
  8. При нежиті і під час кашлю прикривати обличчя одноразовими паперовими серветками і рушниками.
  9. Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.
  10. Залишатися вдома при перших ознаках хвороби – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

«Профілактика кору»

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами  зі сторони сизових очей, носоглотки, верхніх дихальних щляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.

Збудник кору - вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

Клінічна картина

Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна  з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 гр і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий  кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.

Ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

- терміново звернутися за медичною допомогою -  викликати лікаря додому;

- до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до  мінімуму;

- повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

- при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;

- використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку );

-не займатися самолікуванням!

Профілактика кору

- найкращий захист від кору – вакцинація. планова та за епідемічними  показами;

- необхідно звернутися до лікаря для її  проведення;

-ізоляція хворих, вологе прибирання та часте провітрювання приміщення.

Пустомитівський РВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ У».

Часопис Пустомитівського району

PDF №14 від 10.04.2020р.