Слава і гордість Зимної Води

Свого часу основною у Зимній Воді була Львівська середня школа № 74, що належала селищу міського типу Рудно. Безумовно, коли подумки переносишся у щасливе босоноге дитинство, то поринаєш у найчарівніший безтурботний світ, який мав би принести тобі радість від праці, любові і загалом від життя. Львівська середня школа № 74 була однією з найкращих у переліку шкіл Львівщини і не тільки. Одна лише згадка про декількох Учителів, яких треба писати з великої букви, і нині, після десятків років, перехоплює подих. До плеяди цих визначних педагогів, у першу чергу, слід зарахувати Заслужену вчительку України Євгенію Маркіянівну Кучеренко. Саме ця особистість у не прості для України часи (1957-1967) прищепила любов до справжньої української культури, а саме до поезій Василя Симоненка, молодого Тичини, романів Павла Загребельного, вже не кажучи про відомих класиків – Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, яких крізь зуби, але таки вимушений був визнати комуно-більшовицький окупаційний режим. Школа пишалася прекрасними вчителями математики. А тому низький уклін Дорі Миколаївні Зінчук за те, що кожного з нас хотіла зробити Остроградським. До найкращих вчителів належали і географ Миронна Іванівна Парубецька, історик Галина Павлівна Панькевич, фізик Ольга Володимирівна Черкес, математик Марія Іванівна Кухта та багато інших безутомних трудівників на цій не легкій освітянській ниві. Школу закінчили тисячі сповнених веселкових мрій молодих людей. Безумовно, не всім дісталися лаври і не всі змогли сповна використати наданий їм батьками, учителями і долею потенціал.

Але, тим не менш, лише короткий перелік постатей, які закінчили Львівську середню школу № 74, може засвідчити про непересічний талант її педагогічного корпусу. До найбільш знаних випускників школи, безумовно, належать: народний артист України Володимир Ігнатенко, відомий художник, професор Любомир Медвідь, професори Василь та Ярослав Єлейки, залужений артист України Тадей Давидко, професор Олександр Зінчук, митр. прот. УПЦ КП Ярослав Шикула та багато інших. А тому не можу не подивуватися факту, що у середовищі, де проповідувалися ідеї українства, високої самосвідомості, зростали і люди, які, крім ганьби, для школи і села нічого доброго не принесли.

Із жалем констатую: Львівську середню школу № 74 закінчив і теперішній митрополит Донецький Іларіон (Роман Шукало) Української православної церкви Московського патріархату, який у даний час очолює комісію, завданням якої є розробка змін до чинного статуту цієї чужої для української нації церкви. Кінцевою метою, на думку багатьох оглядачів, є, безумовно, усунення від влади митрополита Володимира і передати її у ті руки, які і не мріють про якусь автокефалію.

Не суди і не будеш судимий. Але чи цей прадавній афоризм стосується і Шукала, мешканця патріотичного галицького села Зимна Вода?

І.ЩЕРБА, професор

Львівського національного

університету імені Івана

Франка, доктор фіз. – мат.

наук, випускник школи №74

Останнє оновлення на Понеділок, 05 березня 2012, 11:28