Проща в с. Чишки

День пам'яті преподобного Меркурія, ігумена Бригинського

7 грудня 2012 року Божого у день пам’яті преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, з благословення Високопреосвященного Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, близько двох сотень прочан та вірних Львівської єпархії УПЦ Київського Патріархату зібралися на прощу до Свято-Успенського Храму с.Чишки Пустомитівскького р-ну Львівської області, де зберігається ікона з частичкою чесних мощей преподобного, яку було рік тому привезено з Чернігова львівськими паломниками з Чину його канонізації.

Тут, з благословення керуючого єпархією, відбулось урочисте святкування та вшанування пам’яті преподобного Меркурія Бригинського, яке, згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, встановлено звершувати щороку саме 7 грудня, у день пам’яті вмц. Єкатерини, вмч. Меркурiя, мч. Меркурiя Смоленського та прп. Меркурiя, посника Печерського, в Дальнiх печерах (ХІV), на честь якого і був нареченний преподобний Меркурій Бригинський.

На урочистості завітали паломники зі Львова та сіл Пустомитівського благочиння (с.Дмитровичі, с.Чижиків, с.Підберізці, с.Семенівка та ін.), прочани з м. Червонограду на чолі з ієреєм Іваном Біловусом, а також з м. Гайсин, Вінницької обл. на чолі з ієреєм Богданом Полюгою.Божественну Літургію на запрошення настоятеля Свято-Успенського Храму с. Чишки, голови паломницького центру “Покров”, о. Романа Мануляка очолив благочинний Пустомитівського благочиння митр. прот. Григорій Манюк, якому співслужили священники, що прибули разом зі своїми прочанами: митр. прот. Станіслав Гасс (настоятель храму Святого Архістратига Михаїла с. Підберізці), митр. прот. Микуш Мирон (настоятель храму Введення у Храм Пресвятої Богородиці с. Чижиків), прот. Ігор Сав’як (настоятель храму Святого Пророка Іллі с. Семенівка), прот. Олександр Матвієнко (настоятель Храму Святого Пророка Іллі м. Львова), ієрей Іван Біловус (священик Храму Святого Рівноапостольного Князя Володимира м. Червоноград), ієрей Володимир Біловус (настоятель Храму Преображення Господнього м. Львова, УАПЦ), а також ієрей Богдан Полюга (м. Гайсин, Вінницької обл.).

Більшість прочан приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя Тіла і Крові Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Після читання Святого Євангелія дуже цікаву та повчальну проповідь виголосив прот. Олександр Матвієнко, який вказав на важливість ведення чистого і праведного способу життя у молитві та розказав про цікаві та повчальні моменти з життя багатьох чудотворців та преподобних отців, зокрема й преподобного отця Меркурія ігумена Бригинського.

З повчальним словом наприкінці Літургії до прочан також звернувся митр. прот. Григорій Манюк, після чого настоятель Свято-Успенського Храму ієрей Роман Мануляк, подякував усім присутнім священникам та прочанам за спільну молитву, а також привітав усіх, хто носить ім’я св. вмц. Катерини з Днем тезоіменитства.

Після Літургії перед іконою Преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, з частичкою його чесних мощей, було відслужено Акафіст до преподобного Меркурія Бригинського, під час якого було звершено помазування усіх присутніх єлеєм, освяченим на чесних мощах преподобного Меркурія у м. Чернігові.

Завершився Акафіст Хресною ходою з іконою преподобного Меркурія навколо храму з традиційним благословенням іконою усім чотирьох сторін світу.

По завершенню богослужінь прочани мали змогу підкріпити свої сили гарячим чаєм, який спеціально приготували для всіх сестриці храму.

О. Роман Мануляк

Настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці в

с. Чишки Пустомитівського р-н.

Останнє оновлення на П'ятниця, 19 квітня 2013, 14:21

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ МІКРОПРОЕКТІВ ЛОР