ЗВЕРНЕННЯ

ЗВЕРНЕННЯ

до керуючого Львівською єпархією УПЦ (МП) - архієпископа Львівського і Галицького Філарета

Ваше Преосвященство!

Православна громада Пустомитівщини з великою увагою стежить за діалогом між ієрархами про створення в Україні Помісної Православної Церкви. Сьогодні громадяни України, як ніколи до того, наблизилися до заповітної мрії багатьох попередніх поколінь - об'єднати українців не тільки в межах однієї держави, але й у Єдиній Помісній Церкві. Наші предки проливали кров за єдність та незалежність України. На жаль, ця боротьба тривав і досі. Святий обов'язок кожного громадянина України - зробити все від нього залежне, щоб у суверенній державі постала Помісна Православна Церква.

Тільки об’єднані однією вірою українці зможуть подолати зовнішніх і внутрішніх ворогів. Тому категоричний виступ окремих ієрархів УПЦ проти надання Томосу та створення Помісної Церкви свідчить про те, що вони відірвані від народу, від його болю і страждань. Такі ієрархи керуються не прагненням об'єднати вірних Православної Церкви України, а цілком іншим - деструктивними вказівками з Москви. Усім свідомо мислячим людям варто задуматись: якщо Верховною Радою України офіційно визнано Росію країною- агресором. то робити щось на догоду Москві - це злочин проти власної держави, проти рідного народу. А Церква - як найвища духовна інституція в суспільстві - неодмінно має бути з народом, тому зазначена позиція окремих ієрархів має антиукраїнський характер і здійснюється всупереч волі українських вірних.

Ми, депутати фракції БПП «Солідарність» у Пустомитівській районній раді, впевнені, що Ви знайдете в собі сили та публічно заявите про підтримку ідеї об'єднання всіх вірних у Єдиній Помісній Православній Церкві.

Очевидно, що Кремль використовує українське православ'я як один із інструментів гібридної війни. Уже зараз лунають тривожні експертні оцінки, що нагнітання Росією вказаної ситуації є черговим етапом військової експансії проти нашої держави, метою чого є здійснити штучний розкол України - у цей раз за релігійною ознакою, а також відволікти увагу світової спільноти від російської збройної агресії.

Українці четвертий рік поспіль ведуть боротьбу з Росією. За цей час наш народ проявив неабияку силу духу, мужність і непохитність віри, ми ствердили себе як цивілізований європейський народ. Церква має бути з народом, правда - на боці українського народу. Тому вірні УПЦ мають моральне й духовне право вимагати від Вас, Ваше Преосвященство, виконати народну волю - підтримати надання Томосу.

Депутати  фракції БПП «Солідарність»

у Пустомитівській районній раді.

Участь району у ПРОЕКТАХ

PDF №47 від 24.11.2018р.