www.pustomyty-rada.gov.ua

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

хід виконання Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Пустомитівському

Друк

Інформація

про  хід  виконання Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Пустомитівському районі на 2016-2018 роки за І-ше  півріччя  2018 року

 

Мале і середнє  підприємництво стало важливим фактором стабільного розвитку економіки району, інструментом участі значної частини економічно активного населення у підприємницькій діяльності. Сприяння розвитку підприємництва в районі здійснюється через реалізацію регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва, координацію зусиль з реалізації заходів цієї програми.

Регіональна програма розвитку малого і середнього підприємництва у Пустомитівському районі на 2016–2018 роки затверджена на сесії районної ради 21 грудня 2015 року рішенням № 30. Основними напрямами програми є підвищення ефективності реалізації державної регуляторної політики; оптимізація дозвільної системи у сфері господарської діяльності; забезпечення механізмів фінансової підтримки малого і середнього підприємництва; подальший розвиток системи інформаційного забезпечення суб’єктів підприємництва; створення сприятливих умов для розвитку інноваційно-інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів малого і середнього підприємництва; надання освітніх послуг для суб’єктів підприємництва та населення, забезпечення підготовки, підвищення кваліфікації кадрів для малого і середнього підприємництва; розширення й підтримка діяльності мережі інфраструктури підтримки підприємництва.

На даний час в районі  зареєстровано 7797 суб”єктів підприємницької діяльності, в тому числі юридичних – 2943, фізичних – 4854.

Дедалі відчутнішою є участь малого та середнього бізнесу в доходах  бюджетів всіх рівнів.  Частка надходжень від суб'єктів малого і середнього підприємництва до бюджетів всіх рівнів, становить 94,9%.

Відповідно до Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” в районі проводяться заходи щодо реалізації цілісної регуляторної політики щодо усунення економічних, організаційних перешкод у сфері розвитку підприємництва шляхом підготовки і затвердження планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, прийняття, перегляду та відстеження їх результативності. З метою проведення ефективної регуляторної політики в районі підготовлено та затверджено план регуляторних актів райержадміністрації, який розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації (http://  www. Pustomyty. gоv. ua/.). Щоквартально проводиться моніторинг прийнятих регуляторних актів. Протягом 2018 року регуляторні акти не приймалися.

З метою створення зручних та доступних умов для отримання громадянами та суб’єктами господарювання якісних адміністративних послуг, забезпечення сприятливого бізнес-клімату, запобігання проявам корупції та усунення різного роду посередництва під час їх надання, а також відповідно до Закону України „Про адміністративні послуги” в районі працює Центр надання адміністративних послуг із надання адміністративних послуг. В Центрі надається 59 адміністративних послуг, послуг райдержадміністрації — 21; відділу держгеокадастру — 16; територіальних органів виконавчої влади - 22 адміністративних послуг. Протягом  2018 року в  центр звернулося 9149 суб»єктів.

Фінансова підтримка суб’єктів підприємницької діяльності  у 2018 році здійснювалася в основному за рахунок кредитів банків, коштів кредитних спілок.

Львівська обласна державна адміністрація розробила Програму підвищення конкурентоспроможності Львівської області, яка затверджена сесією Львівської обласної ради (рішення від 17.02.2017 №364). Згідно якої кредити надаються суб’єктам підприємницької діяльності та громадян, демобілізованих з АТО,  суб’єкти підприємницької діяльності харчопереробної, деревообробної промисловості та виробництва меблів. Відповідно до Програми  розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних, за рахунок обласного бюджету.

Із Фонду  загальнообов’язкового  державного страхування України на випадок безробіття на одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності протягом  2018 року отримано 237,5 тис.грн., а саме на:

одна особа з числа  безробітних громадян отримали одноразову допомогу для започаткування власної справи в сумі 46,1 тис.грн.;

створено 3 нових робочих місць з відшкодування компенсації по сплаті єдиного внеску в сумі 191,4 тис.грн..

На реалізацію основних заходів Регіональної програми  в районному бюджеті виділено 30,0 тис.грн., які будуть використані в ІІІ-му кварталі ц.р.

Постійно  надається  матеріально-технічна допомога суб’єктам малого та середнього підприємництва. Суб’єкти малого та середнього бізнесу забезпечувалися вільними нежитловими приміщеннями. Вживалися заходи щодо спрощення процедур передачі нерухомого майна в оренду, виділення земельних ділянок, отримання дозволів на будівництво та реконструкцію об’єктів, перегляду ставок та пільг з орендної плати для підприємців-початківців і тих суб’єктів підприємницької діяльності, що працюють у пріоритетних напрямах на пільгових умовах.

На виконання доручення голови Львівської обласної державної адміністрації  від 21.03.2018 № 21/06-18 «З метою ефективного супроводу інвестиційних проектів, які реалізовуються на території Львівської області»   відділом економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі  здійснюється супровід інвестиційних проектів на території Пустомитівського району.

Станом на 25.07.2017 на супроводі знаходяться  90 інвестиційних проектів, частина з яких , а саме 14 проектів, перебуває на супроводі в Львівській обласній адміністрації та 76 проекти перебувають на супроводі в райдержадміністрації. Супровід здійснюється з метою забезпечення всебічного сприяння, допомоги, підтримки суб’єктів підприємницької діяльності на кожному з етапів реалізації їхніх проектів.

Завдяки такому супроводу у Пустомитівському районі відкрито ряд підприємств, зокрема відбулося відкриття кафе та магазину продуктових товарів ПП ВКФ «Міраж» в с.Давидів, двоповерхове приміщення для надання в оренду в м.Пустомити.

На сьогоднішній день постійно триває процес пошуку та залучення пільгових кредитів, а також потенційних інвесторів. Має позитивну динаміку надходження прямих іноземних інвестицій у малі та середні  підприємства, які становлять 29,9 млн. дол. США, що на 3,9 відсотки більше до 01.01.2018р. У січні-березні 2018 року у підприємства та організації району надійшло 358,0 тис.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), що становило 0,8% від загальнообласного обсягу надходжень.

Рішенням сесії Пустомитівської районної ради від 22 грудня 2017 року №418 звільнено на 2018 рік суб’єкти підприємницької діяльності, які надають послуги з гарячого харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району, а також спортивні товариства та їхні структурні підрозділи, керівників гуртків, секцій та інших, які проводять заняття з учнями шкіл та дітьми дошкільного віку – мешканцями району,  від сплати орендної плати та від сплати експлуатаційних витрат на утримання приміщень.

Проводиться робота щодо залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до участі у виконанні державних регіональних замовлень. Залучено суб’єкти малого бізнесу до участі у конкурсах (тендерах) з питань закупівлі товарів, надання послуг за кошти державних і місцевих бюджетів в системі Прозоро. Субєкти підприємницької діяльності району взяли участь у семінарі, який проводив департамент економічної політики облдержадміністрації щодо порядку реєстрації в системі Прозоро.

У районі в рамках реалізації  програми розвитку малого і середнього  підприємництва проводилась робота щодо забезпечення інформування суб’єктів малого і середнього підприємництва. На  веб-сайті райдержадміністрації постійно розміщується та оновлюється актуальна інформація з питань підприємництва, яку надають структурні підрозділи райдержадміністрації,  Пустомитівське відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

На сайті райдержадміністрації розміщується та оновлюється інформація про виставково-ярмаркові заходи, які проводяться в Україні
та за її межами. Суб’єкти малого і середнього підприємництва  (фермерські господарства та приватні господарства) приймають участь у проведенні на території областей ярмарок-виставок з реалізації сільськогосподарської продукції. В районі за  2018 року проведено 24 ярмаркових заходів за участю сільськогосподарських товаровиробників та  особистих селянських господарств.  В березні 2018 року  в м.Пустомити відкрито фермерський магазин «ГорбоГори» де реалізовується с/г продукція за цінами виробника. За  1-ше півріччя 2018 року організовано участь сільськогосподарських підприємств у:

- XІ спеціалізованій виставці «АгроТехніка 2018»

- VII Міжнародній виставці та форумі «AGROPORT WEST Lviv – 2018»

- ХХХ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2018»

Залучено сільськогосподарські підприємства до участі

- у районному семінарі щодо впровадження аграрних розписок;

- у міжнародній конференції «Українська соя: органічна і традиційна» ефективні програми».

- в обласному семінарі  про використання макро-, мікродобрив, стимуляторів росту рослин, використання біологічних препаратів;

- в обласному семінарі-тренінгу «Аграрний сектор, харчова промисловість, туризм»

- в регіональному семінарі «Іноваційні стимулятори росту,витривалості та плодоношення рослин»

- у засіданні круглого столу «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників»

- у засіданні круглого столу «Правові засади укладання,зміни,припинення та державної реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення»

- у дні поля на ТзОВ АПП «Львівське»

- у «Молочному форумі 2018».

Проведено десять  методичних-галузевих  семінарів з субєктами господарювання з питань легалізації заробітної плати та робочої сили.

В районі постійно проводиться робота щодо формування об’єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва, що є важливою передумовою забезпечення суб’єктів господарювання методичною, фінансово-кредитною, матеріально-технічною, маркетинговою, кадровою та освітньою допомогою.

Робота щодо створення необхідних для підприємців нових об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва проводилася з орієнтацією на місцеві потреби суб’єктів підприємництва із врахування розміщення району навколо м.Львова, діяльність яких спрямована на надання послуг щодо вдосконалення підготовки та підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва, надання необхідної інформаційно-консультативної підтримки суб’єктам підприємництва тощо. Інфраструктура  підтримки малого підприємництва: Асоціація керівників підприємств та підприємців Пустомитівщини, Асоціація фермерів,  Пустомитівська районна організація роботодавців.  Працює 3 філій комерційних банків, дві кредитні спілки та два відділення страхових компаній.  Працює Центр надання адміністративних послуг.  Проведено два засідання координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при райдержадміністрації.

Реалізовувались заходи щодо підтримки кадрового потенціалу через навчальні та інформаційно-консультаційні програми. Відділом освіти райдержадміністрації запроваджено   в 11-х класах 30 загальноосвітніх навчальних закладах І-Ш ступенів проводилось вивчення економіки; у 2-х ЗНЗ І-Ш ступенів району вивчалась фінансова грамотність, а саме: Пустомитівська ЗОШ №2 І-Ш ступенів,  Містківська ЗОШ І-Ш ступенів.    Постійна увага  приділяється питанням підвищення кваліфікації кадрів у сфері малого та середнього підприємництва та навчанню незайнятого населення регіону основам підприємницької діяльності. Інформація про реалізацію  Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива», яка передбачає отримання безкоштовної другої вищої економічної освіти топ-менеджерами суб'єктів господарювання постійно доводиться до суб’єктів підприємницької діяльності.

Досвід останніх двох років підтверджує тенденцію розвитку малого та середнього підприємництва серед незайнятого населення району.  З метою підвищення рівня зайнятості та заохочення незайнятих громадян до провадження підприємницької діяльності  упродовж 1-го півріччя 2018 року надавалися індивідуальні психодіагностичні консультації для визначення схильності до підприємницької діяльності, надано усього 5810 послуг, в тому числі 2151профконсультаційних, 24 – по профвідбору, 3635 – інформаційних, загалом охоплено 3031 осіб з незайнятого населення. Інформаційні семінари служби зайнятості  покликані надавати інформацію загального плану про порядок започаткування власної справи, що означає бути підприємцем, та які послуги надає центр зайнятості з цього питання.

За скеруванням служби зайнятості професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації проходили  188 осіб (у 2017 року – 210 осіб). Рівень охоплення профнавчанням безробітних збільшився з 19% до  20%.  Чисельність безробітних, котрі  закінчили навчання – 138 осіб. Рівень працевлаштування після навчання становив 94% .

Постійно проводиться робота щодо заохочення  незайнятих  громадян  до  провадження  підприємницької діяльності. Для ефективної підтримки підприємницької ініціативи безробітних, особливо в сільської місцевості, постійно організовуються інформаційні семінари орієнтовані на само зайнятість та підприємництво. Постійно надається дієва допомога у підготовці бізнес планів для організації та започаткування підприємницької діяльності за рахунок отримання одноразової виплати допомоги з безробіття. В центрі зайнятості діє консультаційний пункт надання індивідуальних консультацій з питань організації і ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації, оподаткування та подання звітності. Постійно наголошується безробітним, котрі перебувають у стані родинного безробіття, щодо можливостей започаткування сімейної  підприємницької діяльності.

Аналіз виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Пустомитівському районі на 2016-2018 роки свідчить, що у 2018 році реалізація основних завдань, визначених  програмою здійснюється за відповідними напрямами.

Сьогодні підприємництво є невід’ємною складовою частиною економіки району і набуває більш соціального та економічного значення. Малий та середній бізнес розвивається в нашому районі, як і в області, двома шляхами: в результаті реформування існуючих підприємств в малі; створення нових самостійних підприємницьких структур.

Разом з тим, мале та середнє  підприємництво здійснює свою діяльність в досить непростих економічних умовах, які потребують дальшого вдосконалення. Серед проблем, які стримують розвиток малого та середнього підприємництва, найбільшими є відсутність стартового капіталу для започаткування підприємницької діяльності, недобросовісна конкуренція,  високі процентні ставки кредитів  та проблеми їх отримання в банківських установах, також підвищення ставок акцизного податку у 2017-2018 році.

 

 

 

Начальник відділу                                                             О.І.Марущак

 

 

 

 

 

Контакти:

Пустомитівська районна рада,
вул. М.Грушевського, 35, м. Пустомити,
Львівська обл., 81100.
тел. (03230) 4-12-56, 299-92-09,
факс: (03230) 4-27-57,

pustomyty.rada@gmail.com

pustomyty.rada

Районний часопис

PDF №16 від 19.04.2019р.

Центр пробації

Я маю прааво!

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Співпраця

РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА

11

 

УКРАЇНА

ФРН

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Погода в Пустомитах